Десять російських військових були взяті в полон українськими десантниками під час спроби окупації кількох сіл на Сумщині. Про це повідомили в Командуванні десантно-штурмових військ ЗСУ.
Захоплення стало можливим під час операцій у прикордонних районах, зокрема в напрямку Курської області РФ та на півночі Сумської області. Полонених окупантів планують використати для подальшого обміну на українських військовослужбовців, які перебувають у російському полоні.
Служба у морській піхоті та штурм сіл Сумщини
Усі затримані служили в російських збройних силах із 2025 року. Більшість із них були військовослужбовцями 810-ї окремої гвардійської бригади морської піхоти РФ. Частина окупантів добровільно підписала контракти з міністерством оборони Росії, намагаючись уникнути кримінальної відповідальності за попередні злочини. Інших мобілізували примусово.
Частина групи потрапила у полон під час спроби просунутися вглиб Сумщини і захопити населені пункти Олександрія та Миропілля. Ще одного російського військового — цього разу зі 106-ї повітряно-десантної дивізії — було затримано біля села Локня. За попередніми даними, саме цей підрозділ намагався здійснити штурм українського опорного пункту.
Допомога полоненим та перспективи обміну
У повідомленні десантно-штурмових військ зазначено, що затриманим було надано необхідну медичну та психологічну допомогу. Встановлено, що до них у російських частинах застосовували негуманне поводження, погрози та психологічний тиск.
«Полоненим надано всю необхідну допомогу. Вони можуть бути залучені до процесу обміну на наших військових, які наразі перебувають у полоні ворога», — йдеться в офіційному повідомленні ДШВ.
Командування ЗСУ також закликало інших російських військових добровільно здаватися в полон, аби зберегти собі життя та уникнути участі в подальших воєнних злочинах.









Залишити коментар