Конфлікт у ліцеї на Рівненщині: учителька забрала телефон у школярки з діабетом
Головна Життя Конфлікт у ліцеї на Рівненщині: учителька забрала телефон у школярки з діабетом
Життя

Конфлікт у ліцеї на Рівненщині: учителька забрала телефон у школярки з діабетом

Поділитися
Поділитися

У селищі Оженин Рівненської області стався резонансний інцидент між учителькою географії та шестикласницею, яка хворіє на цукровий діабет першого типу. Предметом конфлікту став смартфон, через який учениця контролює свій стан здоровʼя. Після уроку, де вчителька начебто відібрала в дитини телефон, родина звернулася до поліції, освітніх органів і Уповноваженого з прав людини. Ситуація викликала публічний резонанс і стала приводом для перевірки навчального закладу.

Про подію розповіли журналісти ITV media group.

Телефон і діабет: що сталося на уроці

Під час уроку географії вчителька зробила зауваження шестикласниці Поліні Коваленко, яка користувалась телефоном. Педагог пояснила, що дівчинка нібито списувала. У результаті телефон було вилучено, що викликало обурення батьків, адже дитина використовує смартфон не з розважальною метою, а для моніторингу рівня цукру в крові через медичний застосунок.

Батько дівчинки, Василь Коваленко, повідомив, що всі вчителі ліцею були заздалегідь поінформовані про діагноз доньки. Поліна живе з цукровим діабетом першого типу вже понад два з половиною роки. Для контролю глюкози вона має на тілі сенсори, які передають дані на смартфон.

Пояснення сторін

Учителька географії Тетяна Стрельник свою вину заперечує. За її словами, вона не вилучала телефон, а лише попросила дівчинку вимкнути його наприкінці уроку:

«Телефон я не забирала. Я зробила зауваження, щоб дитина виключила телефон. Це було десь під кінець уроку. Вона цілий урок сиділа в телефоні, коли діти робили завдання».

Педагогиня додала, що знала про хворобу учениці, проте їй не пояснили призначення технічних пристроїв, якими користується Поліна:

«Про те, що Поліна хворіє, я знала. А про те, що там є спеціальні пристрої, я не здогадувалась, але ні мама в спокійному тоні, ніхто мені не пояснив, що це таке».

Наслідки інциденту

Після конфлікту Поліна перестала відвідувати уроки географії, а в кінці навчального року отримала неатестацію з однієї з тем, що вплинуло на загальну семестрову оцінку. Директорка навчального закладу від коментарів відмовилась, посилаючись на триваюче розслідування.

Родина дівчинки подала скарги одразу до кількох інстанцій: поліції, управління освіти Острозької міської ради та Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Реакція освітніх структур

Начальник управління освіти Острозької міської ради Андрій Шевчук підтвердив, що для з’ясування обставин залучено ювенальну поліцію, службу у справах дітей і спеціалістів управління. Наразі проводиться опитування учнів та працівників ліцею, готується засідання відповідної комісії.

Серед можливих рішень, які розглядають посадовці, – заміна вчителя географії у класі, де навчається Поліна Коваленко.

Поділитися

Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті
Календар 23 червня: знакові дати, історичні віхи та прикмети
Життя

Календар 23 червня: знакові дати, історичні віхи та прикмети

Сьогодні світ відзначає низку міжнародних подій, віддаючи належне спорту, професіоналізму та соціальним...

Гороскоп на 19 червня: поради зіркам
Життя

Гороскоп на 19 червня: поради зіркам

Овен Відкривається вікно можливостей. Візьміться нарешті за складні завдання. Успіх гарантовано. Телець...

Календар 16 червня: події, знаменні дати та народні знаки
Життя

Календар 16 червня: події, знаменні дати та народні знаки

Сьогодні світова спільнота відзначає цілу низку професійних та тематичних свят. Окрім Міжнародного...

Стан геомагнітного фону на 12 червня
Життя

Стан геомагнітного фону на 12 червня

Медики та метеорологи не прогнозують значних магнітних збурень на сьогодні. Геомагнітна обстановка...