Україна офіційно долучається до опрацювання нової дипломатичної ініціативи Вашингтона. Президент Володимир Зеленський підтвердив, що українська сторона отримала запрошення до Ради миру, яку формує адміністрація Дональда Трампа.
Наразі над документами та форматом участі вже працюють дипломатичні корпуси. Проте український лідер налаштований скептично щодо складу майбутнього органу. Головним каменем спотикання залишається присутність за одним столом представників країн-агресорів.
Президент наголосив, що політичне сусідство з Москвою та Мінськом у межах однієї структури виглядає нелогічним. На думку Зеленського, ідеологія нинішньої Росії прямо суперечить ідеї мирних переговорів.
«Чесно кажучи, поки що для мене дуже складно уявити, як ми з Росією можемо бути разом в тій чи іншій Раді. І це не стосується цієї Ради миру. Просто Росія – це про раду війни. І Білорусь разом з ними. А саме режим Лукашенка»
Така позиція підкреслює глибоку кризу довіри до режимів, що розв’язали повномасштабну агресію. Поки дипломати вивчають процедурні моменти запрошення, ключовим питанням залишається те, як саме формат Трампа зможе поєднати протилежні сторони конфлікту в єдиний дієвий механізм.








Залишити коментар