У Рокитнівській територіальній громаді, найбільшій за площею на Рівненщині, суд визнав безхазяйним і передав у комунальну власність гараж-недобуд площею 122,6 кв. м. Надалі його можуть виставити на аукціон або використати з іншою метою.
Про це повідомив голова обласної ради Андрій Карауш у своєму телеграм-каналі, зазначивши, що це перший успішний приклад такої процедури в регіоні.
«Є перше судове рішення щодо безхазяйного майна у найбільшій за площею громаді на Рівненщині… Це хороший приклад, який треба масштабувати», – наголосив Карауш.
Як громада повернула майно
За словами голови облради, чимало будівель у селах роками стоять без нагляду та руйнуються. Власників у них немає, тож громади можуть перетворити такі об’єкти на ресурс. У Рокитнівській ТГ, очолюваній Григорієм Таргонським, розпочали роботу після навчання від програми «U-LEAD з Європою».
Процедура виглядає так:
- створення комісії для виявлення безхазяйного майна, залучення старост із усіх 25 населених пунктів громади;
- обстеження та фіксація занедбаних і порожніх будівель, запит інформації про власників через ЦНАП;
- у разі відсутності даних – оформлення протоколу та визнання об’єкта безхазяйним рішенням виконкому;
- публікація оголошення в друкованому ЗМІ про пошук власника, очікування 12 місяців;
- звернення до суду з проханням визнати об’єкт безхазяйним;
- техінвентаризація, виготовлення техпаспорта та постановка на облік;
- дальше розпорядження майном – продаж на аукціоні або використання для потреб громади.
Подальші плани
У Рокитнівській громаді планують застосувати аналогічну схему до інших занедбаних об’єктів. Якщо процес виявиться успішним, бюджет громади отримає додаткові надходження, а частину будівель можуть переобладнати під соціальне житло.









Залишити коментар