До 30 серпня 2025 року військовослужбовці з Рівненської області, які самовільно залишили свої підрозділи, мають змогу легально повернутися на службу та поновити усі належні виплати. Про це нагадали в Державному бюро розслідувань, закликавши не втрачати можливість скористатися діючим механізмом, адже подовжувати його дію більше не планують.
Закон, який передбачає спрощену процедуру повернення до війська, діє з листопада минулого року. Він дозволяє особам, що вчинили самовільне залишення частини (СЗЧ), повернутися без проходження повного процесу поновлення та зберегти право на грошове, продовольче, речове та інше забезпечення.

Це не лише можливість повернутися до служби без бюрократичної тяганини, а й шанс уникнути кримінального переслідування. Згідно з чинним законодавством, у разі повернення та відповідного рішення суду, військовослужбовці можуть бути звільнені від відповідальності за самовільне залишення частини.
Норма застосовується до тих, хто покинув військову частину до 10 травня 2025 року, а також до військових, чия служба була призупинена з різних причин.
За словами директора ДБР Олексія Сухачова, з моменту набуття чинності цього закону – з 29 листопада 2024 року – скористалися ним уже понад 29 тисяч військових. Усі вони повернулися на службу й відновили свій статус у лавах оборонців країни.
Наголошується: часу обмаль, і після 30 серпня скористатися спрощеною процедурою повернення буде вже неможливо.





Залишити коментар